Článek Hlásím se k podpoře potratů! Ale ne se vším všudy.

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Hlásím se k podpoře potratů! Ale ne se vším všudy.

28. 07. 2016 - 12:55

rey: Tak třeba se hlásí jenom k podpoře potratů závažně postižených dětí nebo potratů, které chrání zdraví matky, a některé věci se prostě neukazují.

Když já se budu hlásit k podpoře boje s rakovinou nebo jakoukoliv jinou nemocí, také nebudu nikomu cpát fotky rozřezaných nádorů, videa z průběhu opareace, protože věřím, že kdo chce, tak si je dokáže najít sám a kdo to nechce vidět, proč bych ho pak nutila?

28. 07. 2016 - 13:59

baby-friendly-blog: Není tomu tak - Laci Green bojuje za to, aby umělé potraty byly legální po celých devět měsíců těhotenství, a to na pouhé přání matky (tedy nikoli pouze v několika extrémních situacích jako jsou ty, které zmiňujete).

Je pravda, že některé věci většinou neukazujeme. Věci, které považujeme za špatné nebo ošklivé. Jako ta vámi zmíněná rakovina. Určitě se shodneme, že rakovina je zlá věc, a že by bylo skvělé, kdyby se ji podařilo vymýtit.

Jenže tohle je přesně opačná situace! Laci Green nepovažuje usmrcování nenarozených děti za špatné a nechce, aby k němu přestalo docházet. Právě naopak! Ona se k podpoře umělých potratů hlásí, lobbuje za ně a protestuje o jakékoli snahy o jejich omezení.

Nemyslí si, že umělé potraty jsou něco špatného, zlého a ošklivého, co by se němělo dít (jako zmiňovaná rakovina). Myslí si, že jsou správné a špatní jsou lidé, kteří nechtějí, aby k nim docházelo.

Proto mi její gesto připadá pokrytecké (něco podporuji, ale zároveň tu mnou podporovanou věc cenzuruji, aby nikdo neviděl, jak vypadá).

Když se vrátím k příkladu s rakovinou, je to, jako by říkala, že rakovina je dobrá věc a lidé, kteří proti ní bojují, jsou hlupáci (mírně řečeno), ale zároveň by cenzurovala obrázky rakoviny a toho, co s lidským tělem udělá.

To by bylo úplně stejně divné... a ano, pokrytecké. Já bych se v takovém případě ptala, proč nám nechce ukázat to, co podporuje. Jako se ptám teď.

---
baby-friendly-blog.pise.cz

29. 07. 2016 - 11:03

rey: Přiznávám svou chybu, že jsem si tu paní neprostudovala blíž, nějak se mi nechtělo trávit tím čas, takže jsem si ji zařadila do středního proudu racionální pro-choice.

Potrat po celých devět měsíců bez lékařské indikace je samozřejmě blbost, jeden z těch důvodů je i to, že v posledním trimestru se jedná prakticky o porod, takže nevidím pochopitelný důvod, proč to dítě nezachránit a někomu nedat, případně nějaký ten měsíc navíc počkat.

Než budu pokračovat, musím zdůraznit několik věcí. Vím, že od početí má plod svou jedinečnou DNA a jedná se o člověka. Ano, potratem toho člověka zabiju z vlastní vůle. A ze svého hlediska vidím, že v některých případech to je volba mezi dvěma zly. Které je větší a které je menší? Které je větší pro mě? Pro dítě?

Byla jsem na kontrolním ultrazvuku a vyšlo mi poměrně hodně zvýšené riziko genetických poruch, kvůli čemuž podstoupím ještě nějaká další vyšetření. Postižené dítě nechci přivést na svět, to mám sama v sobě srovnané, i za cenu toho, že je to v podstatě vražda. A neskutečně mě štve, když mi tyhle obrázky někdo cpe. Ano, vím, k čemu při potratu dochází, i to, že miminko vypadá jako člověk, to ale můj názor na problematiku nezmění. Ještě bych pochopila takové jednání od ženy, která se sama poctivě stará o jednoho svého Downa a druhé ještě horší dítě, ale když taková agitace s grafickým doprovodem pochází od někoho, kdo v životě nestál tváří v tvář reálnému riziku postižené dítě opravdu porodit, je to směšné a pokrytecké. Věřte mi, že si právě prožívám svou nejhorší noční můru a vidět někoho s naturalistickým transparentem, tak ten transparent pravděpodobně vezmu, narvu mu jej kamsi, zapálím a budu doufat, že obsahuje hodně rychle hořlavých látek.

29. 07. 2016 - 13:30

baby-friendly-blog: Stále se točíme kolem téhož. Pokud v sobě máte srovnané, že vražda člověka/dítěte/miminka (vaše vlastní slova) je přijatelným řešením a stojíte si za tím, pak opět nevidím důvod, proč podstatu tohoto dle vás přijatelného řešení zakrývat a cenzurovat. Pokud jsem něčeho zastáncem, měl(a) bych se k tomu přihlásit se vším všudy.

Vy říkáte agitace, já bych spíš použila slovo osvěta. Upozorňování na nespravedlosti a násilí, jehož oběťmi jsou nevinní lidé, formou zveřejňování autentických (a tudíž nutně drastických) záznamů tohoto násilí, nepoužívá zdaleka jen hnutí pro-life.

Když bylo před čtyřmi lety kulaté výročí atentátu na Heydricha a následného povraždění obyvatel Lidic a Ležáků, konaly se k tomu na několika místech v Praze pouliční výstavy. Včetně drastických fotografií - postřílení muži na dvoře Horákova statku, hromady lidských těl v koncentračním táboře, kam byly odvezeneny ženy a děti, popravy pachatelů masakru po válce. Uprostřed města, na pěší zóně nebo v parku (Karlovo náměstí, Valdštejnská zahrada), kam chodí korzovat rodiny s dětmi. A přesto se proti tomu nekonaly žádné hysterické protesty (jako tomu pravidelně bývá v případě pouličních výstav Stop genocidě). Nikdo neargumentoval, že kdo chce, najde si to sám, a proč to někomu cpát takhle na veřejnosti.

Člověk se pak logicky musí ptát, proč takový dvojí metr.

Je pravda, že sama zdravotně postižené dítě nemám, ale mám mladšího bratra s mentálním postižením a řadu rodin s postiženými dětmi znám. Nicméně to není podstatné. Nemusím bydlet vedle nesnesitelných romských sousedů, abych mohla říct, že pokus o upálení romské rodiny byl barbarský zločin. Muž nemusí být ženatý, aby směl odsuzovat domácí násilí. Nemusíte mít byt plný domácích zvířat, abyste měla právo být smutná a rozzlobená, když někdo vyhodí živé kotě do popelnice. A abyste směla říct, že takhle by civilizovaná společnost s bezbrannými tvory zacházet neměla.

Vašeho dítěte je mi líto. Píšete, že argumenty zastánců práva nenarozeného dítěte na život znáte a nepřesvědčily vás, nebudu se o to tedy pokoušet. Jen sem vložím odkaz na Linku pomoci Aqua Vitae, která se zabývá i takovými situacemi, jakou popisujete. Zda se na ni obrátíte je samozřejmě pouze na vás.

http://linkapomoci.cz/

Výhrůžku fyzickým násilím nechám prozatím bez komentáře.

---
baby-friendly-blog.pise.cz