Návštěvní kniha

vaše jméno:
vaše www: http://
opište kód:   

Vzkazy

30. 07. 2016 - 20:17
 

baby-friendly-blog: Šimone, moc se omlouvám za opožděnou reakci. Komentáře zpod článků mi chodí na e-mail, ale příspěvky do návštěvní knihy ne a já ji zapomínám kontrolovat

Opravdu se omlouvám, naprosto chápu, že vám to muselo připadat nezdvořilé.

Projev jsem si vyhledala a přečetla. Všimla jsem si, že jste použil pár mých formulací z blogu, ale to je v pořádku


Bylo od vás statečné, že jste se přihlásil ke svému postoji před učiteli a spolužáky, i když byla atmosféra ve škole dost nepřátelská (jak jsem četla ve zprávě SG na Facebooku).

S Pochodem pro život mi to letos bohužel nevyšlo, ale jistě se vyskytne nějaká jiná příležitost. Ráda od vás opět uslyším.

---
baby-friendly-blog.pise.cz

24. 03. 2016 - 08:36
 

šimon: Dobrý den,
před dvěma týdny se před naší školou uskutečnila výstava Stop genocidě. Při této příležitosti jsem diskutoval o potratech se spolužáky i s učiteli, bohužel, ne vždy byl na to čas. Požádal jsem také ředitele o možnost přednesení projevu ve školním rozhlase, ale nevyhověl mi. Najdete ho na Facebooku Stop genocidě.
Chtěl bych vám poděkovat za všechno, co jsem si přečetl na vašem blogu. Přečetl jsem si také, že pravidelně chodíte na Pochod pro život. Letos se tam také chystám, takže bych vás chtěl požádat o možnost se s vámi osobně setkat.
Děkuji.

14. 08. 2015 - 14:27
 

baby-friendly-blog: Dobrý den, znovu se omlouvám za opožděnou odpověď.

1. To zní logicky a vysvětlovalo by to, proč je u některých druhů antikoncepce tak výrazný rozdíl v PI při "perfect use" a "typical use". Např. hormonální antikoncepce je to (méně než 1%)/(až 9%), u prezervativu (2-4%)/(až 18%).

2. To byl projekt Mona Lisa, který se týkal ochoty potratových klinik porušovat zákony v případech těhotných nezletilých dívek. Stále mi ale není jasné, na co se mě vlastně ptáte.

3. Zájemcům o prenatální vývoj dítěte vždycky doporučuji stránku EHD.org, která je podle mě tím nejlepším, co je ohledně tohoto tématu na internetu k dispozici (a není to pro-life stránka, takže ji nelze podezírat ze zaujatosti).

Pokud ale chcete vyloženě odbornou publikaci, pak je tu klasická Embryologie (autor Zdeněk Vacek, vydala Grada 2006, ISBN 80-247-1267-9), případně Průvodce těhotenstvím a porododem (autoři František a Jaroslava Macků, vydala Grada 1998, ISBN 80-7169-589-0). Ta druhá publikace se zabývá především těhotenstvím z hlediska matky, prenatálnímu vývoji dítěte je tu věnována pouze menší část.

---
baby-friendly-blog.pise.cz

04. 08. 2015 - 18:20
 

šimon: Dobrý den.
1. Napadlo mě, že když lidé chtějí mít sex kdykoli bez rizika početí a jakékoli sebeovládání je pro ně nepřijatelné, projeví se to na jejich charakteru a i antikoncepci přestanou používat pečlivě, následkem čeho počet potratů opět stoupne.
2. Myslel jsem tu akci, o které jste psala 23.července 2009.
Pokud bych chtěl najít nějaké věděcké argumenty, kterou lékařskou knihu byste mi doporučila?
Děkuji.

24. 07. 2015 - 16:59
 

baby-friendly-blog: Oběma se vám moc omlouvám za opožděnou odpověď. Protože je blog v současnosti pozastaven, nechodím příliš často kontrolovat, zda se tu neobjevují nové komentáře. Proto jsem je našla až dnes.

Lucie H.

Ozvu se vám na e-mail.

Šimon:

1. Já bych se pozastavila už u té vaší formulace, že počet potratů klesá/stoupá *kvůli* užívání antikoncepce. Přesnější je mluvit o korelaci (která může, ale nemusí značit kauzalitu). Ta španělská studie ukázala, že za určité období výrazně stoupl počet uživatelek antikoncepce (jev A) a zároveň výrazně vzrostl počet žen, které podstoupily umělý potrat (jev B). To ještě není dostačující k tomu, aby se bylo možné prohlásit, že B je způsobeno A, protože tu mohly působit i jevy C, D, E, atd., kterými se studie nezabývala. (Můj osobní názor je, že "A" je s velkou pravděpodobností skutečně *přinejmenším* jednou z příčin "B" - netvrdím, že nutně jedinou. Pokud budete chtít pokračovat v diskusi, můžu uvést odkazy na další studie, o které tento názor opírám. Jedna studie by byla skutečně málo, ale pokud jich je takových více, už to nějakou váhu má, i když to stále není 100% důkaz.)

Tím tehdejším článkem jsem chtěla především poukázat na následující. Obvyklé "rada" zastánců umělých potratů - ale nejen jich - zní "když se vám nelíbí umělé potraty, postarejte se, aby co nejvíce žen používalo antikoncepci a potratů automaticky ubude", případně formulováno agresivněji "kdyby vám opravdu záleželo na nenarozených dětech, propagovali byste antikoncepci, ale protože ji nepropagujete, je zjevné, že jste jen pokrytci", a podobně. To přesvědčení, že "více antikoncepce = méně potratů" je zkrátka u nás silně zakořeněno. Jenže je chybné. A právě nato jsem tím článkem chtěla poukázat.

Čili shrnuto: ta studie *nedokazuje*, že když se zvýší počet uživatelek antikoncepce, zvýší se i počet potratů, ale *dokazuje*, že NENÍ PRAVDA, že když se zvýší počet uživatelek antikoncepce, počet potratů automaticky klesne.

Nevím, jaké vysvětlení vás napadá, a zajímá mě to.

2. Těch akcí, které Lila Rose dělala, bylo několik. Kterou konkrétně máte na mysli?

3. To by neměl být problém, obrátila bych se na ministerstvo zdravotnictví.

---
baby-friendly-blog.pise.cz

09. 07. 2015 - 19:43
 

šimon: Dobrý den, chtěl bych vám poděkovat za všechny vaše články na předchozím blogu. Mám na vás také několik otázek.
1. Španělská studie o antikoncepci a potratech. Jak je možné že počet potratů kvůli rozšíření antikoncepci někdy stoupne (jako ve Španělsku 1997-2007), a někdy klesne (v České republice od 1991 (i když to bylo dílem i tím, že potraty přestaly být zadarmo))? Mě jedno vysvětlení napadá, ale chtěl bych slyšet i váš názor.
2. Lila Rose. Co by se stalo v případě, že by zaměstnankyně potratové kliniky zákon neporušila?
3. Grafy v článku o mateřské úmrtnosti. Je dohledatelný i tentýž graf pro Československo?
Děkuji.

26. 05. 2015 - 21:11
 

lucie h.: Dobrý den, moc Vás obdivuju, jak srozumitelně, stručně jasně formulujeme Vaše postoje a také kolik jste schopná si nastudovat zdrojů. Já jsem také prolife pořádně až po shlédnutí stránek Hnutí Pro život, i když to stejně musí každý člověk tušit ve skrytu duše, že potrat je - děsí mě jen to píšu - vražda.
Můžu Vás poprosit, jeslti byste mě kontaktovala na email? Luci1986@seznam.cz Chtěla bych s Vámi konzultovat jeden propagační plakátek Děkuji předem