Článek PROČ JSEM PRO-LIFE: Úvod

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: PROČ JSEM PRO-LIFE: Úvod

15. 08. 2015 - 21:57

princezna®svetu.cz: Jsem ráda, že zase píšete

---
princezna.svetu.cz

16. 08. 2015 - 00:07

baby-friendly-blog: Děkuju, já jsem zase ráda, že mě čtete

---
baby-friendly-blog.pise.cz

15. 08. 2015 - 22:39

nekra: Nesouhlasím s tím,že od početí je to dítě. Nejprve je to zárodek, pouhý shluk buněk, dítě se z něj až vyvine.
Nejsem odpůrce potratů, dokonce bych se označil i za jejich zastánce. Právo ženy rozhodnout, zda ve svém těle nechávat vyrůstat zárodek považuji za důležitější, než právo zárodku na to, aby se z něj vyvinulo dítě.
Asi bych měl zdůraznit to "důležitější než". Přišel jsem na to v roce 2014 - potrat je akce, která klade rozpor mezi právem ženy na rozhodování o vlastním těle (za být těhotná) a život zárodku. To je důvodem sváru - kdyby se praktikovala řešení, která by umožňovala oboje (odtěhotnění ženy dříve než přirozeným porodem bez zničení zárodku), myslím si, že by těch rozporů bylo výrazně méně. A o ty odmítnuté zárodky by se mohlo starat třeba to ProLife hnutí, když mu na nich tak záleží.

A ještě k tý pokrokovosti - ano, myslím si, že přiznat ženě právo rozhodovat o vlastním těle je pokrokové. Že žena má právo na sex stejně jako muž a taky má právo v sobě nenechat vyvíjet zárodek, neotékat, nezvracet, netloustnout a nenechat se kopat třičtvrtě roku. To, že umožnit jí to se (zatím) neobejde bez zničení zárodku je efekt potratovýho řešení. Když se začínalo s legálními potraty, tak to ve své době určitě bylo pokrokové řešení.

---
nekra.pise.cz

16. 08. 2015 - 00:06

baby-friendly-blog: 1. Mýlíte se. Poznatky současné genetiky a embryologie dokazují, že lidský jedinec vzniká početím. Ale o tom plánuji psát v příštím článku, proto se teď o tom nebudu více rozepisovat. Pokud chcete, stavte se zde na blogu zhruba za týden a můžeme tuto otázku probrat důkladněji.

Jen bych vás prosila, abyste přestal s těmi "shluky buněk". V době, kdy se provádějí umělé potraty, nenarozené dítě jako žádný shluk buněk dávno nevypadá. Vypadá jako miniaturní miminko s jasně rozeznatelnou hlavou, tělem, rukama a nohama, očima, nosem a ústy. Když si myslíte, že zabíjení nenarozených dětí je dobrá věc, myslete si to. Ale buďte alespoň upřímný ohledně toho, co podporujete a nesnažte se to zakamuflovat lživými frázemi typu "shluk buněk".

2. Naprosto souhlasím s tím, že žena má právo rozhodovat o svém těle. (A nejenom žena, ale i muž, dítě a vůbec každý). Jenže vy požadujete, aby měla právo rozhodovat i o těle druhého člověka, svého dítěte. A nejenom o jeho těle, ale o celém jeho životě.

Právě proto, že si myslím, že každý má právo rozhodovat o *svém* těle, právě proto jsem proti potratům.

3. Já vím o jednom způsobu, jak se vyhnout "konfliktu" mezi ženou a nenarozeným dítětem (jak to nazýváte). Sice by nevyřešil všechny potraty, ale převážnou většinu ano.

Co kdyby ženy (a pochopitelně také muži, ale jako žena se na to dívám z ženské perspektivy) byly zodpovědné a v případě, že vědí, že nechtějí dítě (nemohou si dovolit atd.), ho prostě nepočaly? Ano, jsou ženy, které nedostaly na výběr (oběti znásilnění) a také to neřeší případy, kdy se ženy rozhodují pro usmrcení nenarozeného dítěte z eugenických důvodů, nicméně statistiky ukazují, že při 90% potratů jsou zabíjeny zdravé, dobrovolně počaté děti. Tyto potraty nejsou způsobeny ničím jiným než obyčejnou nezodpovědností a dalo by se jim velice snadno předejít.

3. "Odtěhotnění" bez usmrcení dítěte je zajímavá myšlenka.

4. Ano, hnutí pro-life by se postaralo, a to zcela bez ironie. Ale ono by to ani nebylo potřeba, protože manželských párů, čekajících na adopci, je velmi mnoho, mnohem víc než právně volných dětí. Možnost dát "nechtěné" dítě k adopci existuje už dnes, ale bohužel většina žen zřejmě zastává názor "je lepší, když bude moje dítě mrtvé, než aby vyrůstalo v adoptivní rodině".

---
baby-friendly-blog.pise.cz

16. 08. 2015 - 11:28

wolfgirl: Původně jsem chtěla napsat komentář, ale jaksi vystačil na celý článek... Tak můj "komentář" najdeš na http://wolfgirl.pise.cz/91-potrat-ano-nebo-ne.html

---
wolfgirl.pise.cz

16. 08. 2015 - 16:34

baby-friendly-blog: Děkuji za reakci na svůj článek. Už jsem reagovala na vašem blogu, ale vložím stejný komentář i sem.

Nejvíc mě z vašeho článku zaujalo tohle:

"Právo na život do jisté míry uznávám a zastávám. Ale jenom pokud má ten život mít normální."

Mám k tomu dvě otázky:

1. Jak definujete, co je "normální život"?

2. Kdo má právo rozhodnout, co je "normální život"?

Můj milovaný bratr má autismus a mentální retardaci. Je podle vás dostatečně "normální", aby měl právo na život?

---
baby-friendly-blog.pise.cz

16. 08. 2015 - 22:09

wolfgirl: Díky za koment u mého článku. Už jsem reagovala, ale v kostce na druhou otázku odpovím i tu: Rozhodně je život vašeho bráchy normálnější, než život miminka trpícího od narození závislostí na trdých dorgách jenom proto, že jeho "matka" je..... raději nic.

---
wolfgirl.pise.cz

17. 08. 2015 - 12:30

baby-friendly-blog: Novorozenecký abstinenční syndrom je ošklivá věc, ale dá se poměrně snadno léčit a většina takto postižených dětí nemá žádné následky.

---
baby-friendly-blog.pise.cz

16. 08. 2015 - 13:13

sayonara: Mám otázku - mluvila jste někdy osobně s těžce nemocnými lidmi, kteří trpí vážnými genetickými poruchami? Víte, jak jim je?

Jedna slečna se mi svěřila, že by byla radši, kdyby se nenarodila, že její otec měl matku k potratu přesvědčit. A to byla duševně zdravá, jenom každý den nesmírně trpí, nikoho si nikdy nenajde a je naprosto odkázaná na svoje okolí, ani na záchod si sama nedojde.

---
sayonara.pise.cz

16. 08. 2015 - 17:21

baby-friendly-blog: 1. Ano. Můj mladší bratr je mentálně postižený a proto se naše rodina od mého dětství setkávala s jinými rodinami, které také měly děti s postižením (nejenom mentálním, ale i tělesným a kombinovaným).

2. Jedna slečna se vám svěřila. A kvůli jedné slečně je logické předpokládat, že *všichni* postižení lidé mají stejný názor? Že by si *všichni* postižení lidé přáli být radši mrtví? Že právě ona je mluvčí *všech* postižených lidí na celém světě?

Ne, není. Většina postižených lidí, které znám já, se nepovažuje za méněcenné a je ráda, že žije.

Jednou z nejčastějších diagnóz, kvůli kterým jsou umsrcovány děti in utero - údajně proto, aby netrpěly - je Downův syndrom.

Jedna studie z roku 2011 ukázala, že 99% lidí s Downovým syndromem uvádí, že jsou šťastní.

Takže před jakým "utrpením" je jejich násilná smrt "zachraňuje"?

(Více o studii třeba zde: http://hnutiprozivot.cz/?a=72&b=2&id= )

Kdysi jsem se účastnila jedné veřejné diskuse o potratech (v rámci akce pořádané Hnutím Pro život ČR). Byl tam přítomen také pán, kterému chyběly obě ruce, měl jen jakési pahýly, které mu končily kousek pod rameny. (Mimochodem byl naprosto soběstačný.) A když se diskuse stočila na eugenické potraty a padlo několik názorů, že v případě zdravotního postižení dítěte je možná přeci jen milostrdnější dítě "včas" usmrtit, byl to právě tento pán, kdo se postavil ostře proti a dal jasně najevo, že je rád, že on sám byl takového "milosrdenství" ušetřen.

3. Pokud se týká té slečny, zjevně potřebuje pomoc. Je možné, že trpí depresí. Deprese je velmi závažné duševní onemocnění, které deformuje myšlení člověka tak, že nakonec skutečně považuje sám sebe (nebo rovnou celý svět) za bezcenný a nesmyslný. A může jí onemocnět i člověk, který je fyzicky zdravý a z vnějšího pohledu mu nic nechybí. Pokud se s tou dívkou stále vídáte, bylo by dobré přesvědčit ji k návštěvě psychologa nebo psychiatra.

---
baby-friendly-blog.pise.cz

16. 08. 2015 - 17:22

baby-friendly-blog: Omlovám se, špatný link. Tady je správný: http://hnutiprozivot.cz/?a=72&b=2&id=1753

---
baby-friendly-blog.pise.cz

12. 09. 2016 - 00:28

lukáš novák: Vážená autorko, skláním se před Vaší odvahou jít s kůží na trh a před vaší schopností přesně mířené racionální argumentace.