Čekáte dítě a okolí vás tlačí k umělému potratu?

31. červenec 2016 | 10.00 |

V tomto článku najdete seznam organizací, jež nabízejí pomoc ženám čekajícím dítě, které se octly v obtížné životní situaci a cítí se okolnostmi, lidmi ve svém nejbližším okolí nebo ze strany zdravotnického personálu tlačeny k podstoupení umělého potratu.

Mamma

► ORGANIZACE S CELOREPUBLIKOVOU PŮSOBNOSTĺ

Linka pomoci Aqua Vitae

Internetová a telefonická poradna, která disponuje více než desítkou odborných konzultantek - psycholožek a psychoterapeutek. Dále zprostředkovává kontakt na odborníky z řady oblastí, zejména lékaře (gynekology, genetiky), sociální pracovníky, krizové pracovníky azylových domů, právníky nebo rodinné a výchovné poradce.

Na internetovou a telefonickou poradnu se mohou obracet ženy z celé republiky. V Praze je možná také osobní návštěva v poradně (je nutno se telefonicky objednat).

Veškeré služby jsou poskytovány bezplatně.

Kontakt: telefonicky na bezplatném čísle 800 108 000, e-mailem na adrese poradna@linkapomoci.cz.

Vedoucí poradny je paní Zdeňka Rybová, kterou můžete kontaktovat na tel. 736 766 660 nebo prostřednictvím e-mailu zdenka.rybova@linkapomoci.cz.

Na počátku, o. p. s

Obecně prospěšná společnost, která poskytuje pomoc matkám v období těhotenství a raného mateřství (do čtyř let věku dítěte) ve třech projektech:

  • Poradna Na počátku (odborné sociální poradenství)
  • Domov pro dětský život (azylové ubytování)
  • Byty Na počátku (sociální rehabilitace po odchodu z azylového domu)

Sídlo poradny Na počátku se nachází v Brně, ale prostřednictvím telefonu a e-mailu se na ni mohou obracet ženy z celé republiky.

Azylové ubytování (nacházející se v blízkosti Brna) je rovněž otevřeno pro ženy ze všech krajů ČR.

Odborné poradenství v poradně Na počátku je poskytováno bezplatně.

Kontakt:  telefonicky na nonstop lince 548 221 405 či 774 440 821 (v případě finanční tísně stačí zanechat na sebe kontakt a poradna zavolá zpět) a protřednictvím e-mailu na adrese poradna@napocatku.cz.

► MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

Dlaň životu, o. p. s.

Obecně prospěšná společnost poskytující pomoc a podporu těhotným ženám, které se octly v obtížné životní situaci. Povozuje poradnu Cesta těhotenstvím v Ostravě a azylový dům pro těhotné ženy a matky s dětmi do čtyř let.

Všechny služby v poradně Cesta těhotenstvím jsou poskytovány bezplatně.

Kontakt:

Poradna Cesta těhotenstvím
Českobratrská 1229/13
702 00  Ostrava - Moravská Ostrava

Konzultační hodiny:

  • úterý a středa 10 h - 17 h (kdykoli bez objednání)
  • v ostatních pracovních dnech po předchozí domluvě

Vedoucí poradny je paní Iva Křenková, kterou můžete kontaktovat na tel. 733 125 264 nebo prostřednictvím e-mailu krenkova@dlanzivotu.cz. Další e-mailová adresa, kterou můžete použít, je poradna@dlanzivotu.cz.

► PLZEŇSKÝ KRAJ

Poradna pro život

Poradna nabízí pomoc dívkám a ženám zejména v situaci neplánovaného těhotenství. Poskytuje krizovou intervenci, sociální poradenství nebo možnost si jen popovídat a své starosti sdílet. Zprostředkuje kontakt na odborná a poradenská centra a azylové domy.

Kontakt:

Poradna pro život
Husova 1, Plzeň

Otevřeno: pondělí 16-18 hodin

Poradnu je možno kontaktovat také na tel. 776 449 232 nebo na e-mailové adrese poradna@niz.cz.

► SPECIFICKY ZAMĚŘENÉ PORADNY

Perinatální hospic

V současné době v České republice není žádné zdravotnické zařízení, které by se věnovalo perinatální hospicové a paliativní péči. Neexistují ani oficiální perinatální hospicové programy v porodnicích. Alespoň částečně tuto mezeru zaplnit se snaží dvě české porodní asistentky, které založily internetovou stránku Perinatální hospic. Nabízejí podporu matkám (resp. rodinám), jež se dozvěděly, že jejich nenarozené děťátko má závažnou, život limitující vrozenou vadu, a oproti převažujícímu přístupu v českém zdravotnictví si je přejí doprovodit až k přirozenému závěru jeho života. Autorky stránky mohou také zprostředkovat kontakty na lékaře, porodní asistentky nebo duly, jež toto rozhodnutí rodičů budou respektovat.

Poradenství je poskytováno bezplatně.

Dítě v srdci

Posláním tohoto nedávno vzniklého sdružení je stejně jako v předchozím případě doprovázení a podpora rodičů dětí se závažnou prenatální diagnózou. Jeho činnost se teprve rozbíhá, ale již nyní se na ně můžete obrátit na tel. 732 629 906 nebo na emailové adrese info@ditevsrdci.cz.

Informace o náplních činnosti jednotlivých organizací a kontakty jsou převzaty z jejich internetových stránek.

Footprints on Microsoft

Uloži

Uložit

Uložit

Uložit

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře