Vítejte na mém blogu!

1. červenec 2016 | 10.00 |
› 

Milí čtenáři,

Pro-lifevítám vás na blogu, který je pokusem o otevření diskuse o jedné opomíjené, pro někoho kontroverzní, pro jiného naopak zdánlivě dávno "vyřešené" otázce: právu nenarozeného dítěte na život.

Umělý potrat je v současné české společnosti považován za jakési dogma. Dogma, které se nesmí zpochybňovat. Dogma, které je přísně zakázáno kritizovat. Dogma, o němž je zapovězeno byť jen diskutovat. Člověk, který se o to přesto pokusí, se velmi rychle stává obětí společenské ostrakizace.

Já s tímto přístupem nesouhlasím.

Jsem přesvědčena, že existuje celá řada dobrých argumentů, proč by stát měl chránit právo na život již od početí. Považuji za velmi nefér, když zastánci umělých potratů odmítají tyto argumenty byť jen vyslechnout a automaticky se jejich nositele snaží umlčet. Vnímám to jako obavu z diskuse - z toho, že jejich vlastní argumenty by neobstály.

Já se naopak domnívám, že každý má právo veřejně prezentovat svůj postoj a usilovat o změny ve společnosti, pokud tak činí nenásilným způsobem.

Proto tento blog.

NĚKOLIK POZNÁMEK K DISKUSĺM

Uvědomuji si, že téma, o kterém se chystám psát, je mnoha lidmi považováno za kontroverzní a vyvolává u nich silné emoce. Přesto od svých čtenářů očekávám respektování jistých pravidel, aby zůstala zachována slušná úroveň diskusí.

Žádné útoky ad hominem. Nesouhlasíte s článkem? Nesouhlasíte s názory, které zazněly v komentářích? V pořádku, můžete své výhrady napsat. Mějte však na paměti, že argumenty mají být ad rem (k věci), nikoli ad hominem (k osobě oponenta). Osobní útoky jsou nepřijatelné.

Diskutujte věcně. Uvádějte argumenty. Výkřiky typu "Souhlasím!" či "Nesouhlasím!" mají nulovou argumentační hodnotu a pouze zaplevelují diskusi.

Diskutujte k tématu. Komentáře pod články by se měly držet tématu vymezeného daným článkem. Pokud nemáte konkrétní poznámku k článku, ale chcete poslat vzkaz autorce, využijte návštěvní knihu.

Žádné vulgarismy.

Poznámka pro zastánce potratů: Počítám s tím, že budete chtít  v diskusích hájit svůj postoj. Žádám po vás pouze jedno: abyste uváděli argumenty. Pokud v mých článcích narazíte na mylné informace, chybné úvahy a nekonzistentní postoje, napište mi to. Proti takové kritice nic nemám, naopak ji vítám. Domnívám se totiž, že může celé věci jen prospět.

Pokud jste však na můj blog přišli pouze proto, abyste mi vynadali za to, za mám tu drzost být pro-life - aniž by vás zajímaly moje argumenty - pak o takovou "kritiku" zájem nemám. To považuji za pouhý fanatismus (sic!) a doklad toho, že dotyčný není schopen zformulovat žádné protiargumenty, ale není natolik silná osobnost, aby to dokázal přiznat.

Poznámka pro věřící čtenáře: Jste na tomto blogu vítáni stejně jako kdokoli jiný. Mějte však prosím na paměti, že autorka blogu je přesvědčená ateistka. A respektujte to.

Tak tedy ještě jednou: Vítejte!

(PS: Na obrázku je 12-týdenní nenarozené dítě, jak jej zachytil 3D ultrazvuk. Je neuvěřitelné, že i dnes se najdou lidé, kteří zcela ignorují současné vědecké poznání a jsou schopni iracionálně tvrdit, že nenarozené dítě je jen jakýsi "shluk buněk"!)

Footprints on Microsoft

Uložit

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

Komentáře